- Challenge Samarkand Markaziy Osiyoning yuragida uch kunlik festival.
Challenge Samarkand nafaqat aql bovar qilmaydigan poyga, balki ko'plab qiziqarli tadbirlar sifatida mehmonlar esida qoldi.
Matbuot anjumani, pro panel, Kristian va Gustav bilan yugurish mashg’ulotlari, Welcome party - bu tadbirlarning har biri yorqin va esda qolarli bo’ldi. Quyida hammasi qanday kechganini batafsil aytib beramiz:
Matbuot anjumani va Pro paneli.
Matbuot anjumanida ishtirok etgan pro-sportchilar:
· Kristian Blummenfelt (Norvegiya) – 2020-yilda Tokioda boʻlib oʻtgan Olimpiya oʻyinlari gʻolibi, “Ironman” boʻyicha jahon chempionati gʻolibi;
· Gustav Eden (Norvegiya) – uzoq masofalarga triatlon bo‘yicha ko‘p karra jahon chempioni, 2020 yilgi Olimpiada ishtirokchisi;
· Riko Bogen (Germaniya) - 2023 yilda IRONMAN 70,3 bo'yicha o'smirlar o'rtasidagi jahon chempioni;
· Laura Madsen (Daniya) - 2024 yilda IRONMAN 70.3 Les Sables D'Olonne va IRONMAN 70.3 Valencia musobaqalarida g'alaba qozongan, shuningdek, 2024 yilda nufuzli Challenge "The Championship" Samorin musobaqasida va Challenge Peguera 202 da 2-o'rinni egallagan;
· Nikol Van Der Kay (Yangi Zelandiya) - xalqaro musobaqalar chempioni va sovrindori, 2024 yilgi Olimpiada ishtirokchisi.
· Alina Xakimova (O‘zbekiston) – 2024-yilda Alina Hakimova Ironman 70.3 Astana va Challenge Samarkand musobaqalarida g‘alaba qozongan, shuningdek, 2023-yilda Ironman 70.3 Dubai va 2022-yilda Challenge Almere-Amsterdam musobaqalarida 3-o‘rinni egallagan.
Sportchilar bo‘lajak poygadan o‘z umidlari bilan o‘rtoqlashdi va Samarqandga tashrifi haqidagi taassurotlari va uning muhiti haqida so‘zlab berdi. Ular OAV vakillari va poygada qatnashishga hozirlik ko'rayotgan triatlon ishqibozlarining savollariga javob berishdi.
Kristian Blummenfelt va Gustav Eden bilan yugurish mashg'ulotlari.
Gustav Eden va Kristian Blummenfelt bilan yugurish mashg‘ulotlari ishtirokchilarga jahon triatlon yulduzlari bilan vaqt o‘tkazish, dastxat olish va esdalik suratga olish uchun noyob imkoniyatni berdi. Bu hamfikrlar bilan mashq qilish va eng yaxshilar safida raqobat ruhini his qilish imkoniyati edi.
Welcome party- kutib olish marosimi !
Welcome Party har qanday triatlon poygasi oldidan muhim an'anadir! Bu yerda siz do'stlaringiz va hamkasblaringiz bilan uchrashishingiz, bo'lajak musobaqalarni muhokama qilishingiz, hayajon va umidlarni baham ko'rishingiz mumkin. Eng yoqimlisi bu bizning asosiy hamkorimiz - Ronidan mazali taomlardir.
Kecha boshlovchilari ushbu uchrashuv uzoq vaqt esda qolishiga ishonch hosil qilishadi: mehmonlar qiziqarli interaktiv tadbirlar, triatlon mavzusidagi viktorinalar, jonli muloqot va ajoyib kayfiyatdan bahramand bo'lishadi.
Kechki palov.
O‘zbekiston Triatlon federatsiyasi tomonidan o‘tkazilayotgan yana bir qiziqarli an’anaviy – bu marradan keyin mazzali palovdirr. Guruch, go'sht va sabzavotlardan tayyorlangan bu milliy taom qadimgi Osiyo oshxonasining haqiqiy belgisidir. Uzoq va mashaqqatli poygadan so‘ng palovdan lazzatlanish o‘z kuchingizni tiklab, yangi kuch bilan to‘ldirilayotgandek bo‘ladi.
Bayramona mushakbozlik!
Va oxirida - poygani yorqin va sehrli tarzda yakunlagan mushakbozlik !
Challenge Samarkand ga ro'yxatdan o'tish vaqti keldi!